• Jedynka pomaga

• W I semestrze bieżącego roku szkolnego Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował:

1. 19 października- kiermasz ciast- zebrane środki- 500 zł -przekazano do DPS-u na zakup zniczy i wiązanek na groby zmarłych pensjonariuszy,

2. W dniach 20-25 października 2023 r- zbiórkę wiązanek nagrobnych i zniczy dla DPS w Nowej Dębie,

3. W listopadzie 2023 r. - zbiórkę używanej odzieży dla potrzebujących podopiecznych CARITAS,

4. Bożonarodzeniową zbiórkę żywności Caritasu w dniach 8 i 9 grudnia 2023 r.

5. Również w grudniu  pani Anna Paterek zorganizowała zbiórkę  potrzebnych artykułów na rzecz Przytuliska  dla zwierząt w Nowej Dębie- zebrano 30 kg suchej, 2,5  kg mokrej karmy,  podkłady higieniczne, miski, zabawki
            i transportery.

6. Wzięliśmy również udział w Dniu Chorego- uczniowie ZS Nr 1 przygotowali 52 kartki, które przekazano pensjonariuszom DPS-u w Nowej Dębie.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszy, wzięli udział w akcjach organizowanych w szkole i poza nią.

• Warsztaty z robotyki

• W dniu 23 lutego 2024 r. uczniowie interesujący się robotyką uczestniczyli w warsztatach konstruowania robotów.  Zajęcia zostały przeprowadzone przez trenerów z Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza w ramach projektu RoboLab. Warsztaty miały na celu pogłębić zainteresowanie nowoczesnymi technologiami oraz pokazać możliwości uczestnictwa w zawodach z robotyki.  Dzięki warsztatom uczniowie poznali nowe możliwości budowania i stosowania robotów oraz jak przygotować się do zawodów z robotyki.

• Z wizytą na Targach Edukacyjnych

• W dniu 21 lutego 2024 r. uczniowie klasy IV uczestniczyli w Podkarpackich Targach Edukacyjnych, które zostały zorganizowane w Hali Podpromie w Rzeszowie. Odwiedzający mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną publicznych i prywatnych uczelni wyższych, szkół policelanych z  całej Polski. Mogli także skorzystać z profesjonalnej pomocy doradców zawodowych.

• Walentynkowe serce...dla zwierząt

• Dnia 13.02.2024 r. w naszej szkole odbył się walentynkowy kiermasz gofrów. Uczennice klasy 2a podjęły się przygotowania smakołyków, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na schronisko dla zwierząt w Nowej Dębie. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, o czym wkrótce przekonają się nasi mali przyjaciele w schronisku. Zgodnie z tradycją uruchomiona była poczta walentynkowa.
            Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji i udział w zabawie.