• Spotkanie młodzieży z ,,Kordianem J. Słowackiego

• Uczniowie klasy IV i II włączyli się w akcję Narodowego Czytania organizowanego przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie. Wzięli udział w tworzeniu plakatu poświeconego temu wydarzeniu. Jak widać,  można pogodzić czytanie trudnego tekstu z przeżyciami artystycznymi i estetycznymi.
            Brawo dla młodzieży za aktywność i owocną pracę.

• Narodowe czytanie

• Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Narodowego Czytania. Tegoroczne Narodowe Czytanie to  13. edycja wydarzenia.  Organizowane jest  ono przez prezydenta RP, a po raz pierwszy odbyło się w  2012 roku, kiedy wspólnie odczytywano fragmenty "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Do tej pory
            w wyniku akcji czytane były takie lektury, jak "Wesele", "Lalka", "Quo vadis" , "Przedwiośnie", nowele pozytywistyczne czy "Nad Niemnem".
            W tym roku w całej Polsce czytano "Kordiana" J. Słowackiego.
            Bohater to samotnik, poszukujący  celu i sensu życia indywidualista i marzyciel, którego dręczy ,,jaskółczy niepokój”. Po doświadczeniach zdobytych w podróży po Europie, rozczarowany życiem staje się spiskowcem, walczącym w imię wyższych narodowych celów. Czytana lektura dostarczyła młodym ludziom wielu wrażeń, zachęcając do wnikliwego zapoznania się z tekstem.

• Kontynuacja akcji

• Zespół Szkół Nr 1 w Nowej Dębie kontynuuje udział w programie Akcja menstruacja w twojej szkole.
            Szkoła przystąpiła do akcji w zapobieganiu ubóstwu menstruacyjnemu w roku 2019.
            Od organizatorów i sponsorów otrzymaliśmy dwa dozowniki na artykułu higieniczne oraz ich zapas na bieżący rok szkolny. Dozowniki umieszczone są w damskich toaletach, a ich zawartość regularnie uzupełniana przez koordynatorki akcji, panią Annę Paterek oraz panią Małgorzatę Sączawę. Dzięki temu każda nasza uczennica może czuć się bezpiecznie w szkole, niezależnie od dnia swojego cyklu.

• Nowy rok szkolny rozpoczęty

• Czas wakacyjnego wypoczynku dobiegł końca. Z nową energią nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 wchodzą w rok szkolny 2024/2025.
            W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczestniczyli zaproszni goście: Pan Wojciech Śmiech- Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Pani Ewa Monika Szczepan- Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Starszy brygadier Robert Głaz- Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Dębie oraz Pani Małgorzata Skimina- Przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców.
            Szczególnie gorąco powitani zostali uczniowie klasy pierwszej.
            Wszystkim uczniom życzymy sukcesów, wielu powodów do dumy oraz dobrego spędzania czasu w gronie rówieśników.