• Tak! Pomagamy!

     • W dniach 8 i 9 marca Szkolny Klub Wolontariusza po raz kolejny przyłączył się do ogólnopolskiej świątecznej zbiórki żywności organizowanej przez Caritas. W piątek i sobotę zbieraliśmy żywność dla osób najbardziej potrzebujących. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca.

      21 marca odwiedziliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, z którymi modliliśmy się
      w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, przygotowanym przez uczennice klasy drugiej.

     • Konkurs

     • Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie przyrodniczym.
      Szczegóły w linku.

      Wydrukuj i rozwiąż krzyżówkę. Uczennica/ uczeń, który jako pierwszy dostarczy prawidłowo rozwiązaną krzyżówkę do Pani Anny Paterek, nauczycielki biologii, otrzyma nagrodę ufundowaną przez Regionalne Centrum Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły.
      Powodzenia!

     • „…nie porzucaj nadzieje..”

     • Słowa pochodzące z Pieśni IX ( ks. II) Jana Kochanowskiego stały się mottem tegorocznego Święta Szkoły, które obchodziliśmy w dniu 25 marca 2024 r. Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością Pan Jerzy Sudoł- Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Pan Jacek Rożek- Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego. Na nasze zaproszenie odpowiedział Pan Wiesław Ordon- Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba. Wśród zaproszonych gości byli Pani Wiesława Brzycka- Dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie oraz Pani Ewa Monika Szczepan- Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowej Dębie. Radnych Rady Powiatu Tarnobrzeskiego reprezentowali Pan Wojciech Gruszka i Pan Jerzy Sudoł. Miło nam było gościć emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. Obecni na Święcie Szkoły byli również uczniowie klas 8 i 7 ze szkół podstawowych z Krzątki, Majdanu Królewskiego oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie wraz z opiekunami. Z rąk Pana Jerzego Sudoła odebrali nagrody i wyróżnienia w organizowanym przez naszą szkołę konkursie „Kochanowski i Jego czasy”.

      Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów liceum rozpoczął się projekcją zwycięskiej prezentacji multimedialnej. Wprowadzeni w klimat epoki renesansu wysłuchaliśmy recytacji wybranych utworów Jana Kochanowskiego przeplatanych utworami muzycznymi. Wszystkich zgromadzonych zachwyciło wykonanie na skrzypcach przez Łucję, uczennicę klasy III Poloneza Ogińskiego.

      Święto Szkoły było także okazją, by wyrazić podziękowania dla uczniów za reprezentowanie naszego Liceum na zawodach sportowych. Z rąk Pana Jacka Rożka bracia Krystian i Karol Wąsikowie odebrali okolicznościowe grawertony za dwukrotne zdobycie Mistrzostwa Podkarpacia w badmintonie w kategorii szkół ponadpodstawowych oraz brązowego medalu Mistrzostw Polski w tej kategorii. Pan Wiesław Ordon wręczył zaś nagrody dla najlepszych biegaczek i biegaczy naszej szkoły w rozegranym 1 marca „Biegu Tropem Wilczym”.
       

      Życzenia Wielkanocne skierowane przez Dyrektora Szkoły na ręce wszystkich obecnych na uroczystości zakończyły obchody Święta Szkoły.
       

      Warto zaznaczyć, że autorką logo Święta Szkoły jest uczennica klasy II Milena Magda. 
       

     • Międzyszkolny konkurs "Kochanowski i Jego czasy" rozstrzygnięty.

     • Dzisiaj, 8 marca, został rozstrzygnięty Międzyszkolny konkurs "Kochanowski i Jego czasy". W tym roku konkurs obejmował dwie kategorie, uczniowie mogli wykonać pracę plastyczną (projekt karty tytułowej do wybranego utworu Jana Kochanowskiego lub przygotować prezentację PowerPoint/Film na temat życia i twórczości poety).

      W kategorii "Praca plastyczna" kolejne miejsca zajęli:

      1.Zuzanna Puzio kl. VIII Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowej Dębie, opiekun P. Beata Kubicka

      2.Maria Tereszkiewicz kl. VIII Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowej Dębie, opiekun P. Beata Kubicka

      3.Łucja Wilk kl. VII Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzątce, opiekun P. Ewa Kołodziej

      Wyróżnienie- Magdalena Samołyk kl. VIII Szkoła Podstawowa nr 2, opiekun P. Beata Kubicka

      W kategorii "Prezentacja multimedialna" miejsca zajęli:

      1.Zuzanna Dworak kl. VII Publiczna Szkoła Podstawowa w Majdanie Królewskim, opiekun P. Halina Wachowska

      2.Dawid Wyka kl. VIII Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzątce, opiekun P. Lidia Kolano

      3.Patryk Płaza kl. VIII Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzątce, opiekun P. Lidia Kolano

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, ciekawe pomysły i estetykę wykonanych prac, a nauczycielom – opiekunom za merytoryczną opiekę nad uczniami. Zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu życzymy wszystkiego dobrego, sukcesów oraz optymizmu tak potrzebnego nam na co dzień.

      Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na Święcie Szkoły 25 marca o godz. 11.00.

     • Udział w Dniach Otwartych PUZ

     • 6 marca 2024 r. uczniowie klasy IV mieli możliwość zapoznania się z ofertą oraz warunkami kształcenia w Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu.
      Dzień spędzony w murach Uczelni był pełen wrażeń, ciekawych spotkań, zajęć oraz możliwości sprawdzenia swoich predyspozycji. Nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach z samoobrony, strzelania, w warsztatach psychologicznych. Obejrzeli także przygotowane przez studentów i pracowników PUZ pokazy, zorganizowane w pracowniach do kształcenia pielęgniarek i ratowników medycznych, w pracowni rachunkowości i finansów. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się gogle VR oraz pokaz technik kryminalistycznych. W programie Dni Otwartych znalazały się także: symulator firmy, multimedialny stół anatomiczny, wirtualne loty dronem.

      Doświadczenia z dzisiejszej wyprawy z pewnością ułatwią naszym uczniom, a wkrótce absolwentom, podejmowanie decyzji dotyczących wyboru dalszej drogi kształcenia. 
       

     • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • Dzień 01 marca został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nasza szkoła zaangażowała się w organizację biegu „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, łączącego edukację z działaniami wzmacniającymi poczucie wspólnoty lokalnej i świadomą pamięć historyczną oraz popularyzującym bieganie, jako najbardziej dostępną formę aktywności ruchowej.

      O godzinie 9.00 na terenach nad zalewem w Nowej Dębie odbyła się krótka część oficjalna z udziałem władz powiatowych, gminnych oraz dowództwa Garnizonu Nowa Dęba. W jej trakcie Mikołaj Rymaniak, uczeń z klasy 2 przedstawił krótki rys historyczny poświęcony Żołnierzom Niezłomnym. Po odśpiewaniu hymnu państwowego wszyscy uczestnicy biegu przeszli na linię startu. Naszą szkołę reprezentowała pond 50 osobowa grupa uczniów i nauczyciele, która wspólnie z żołnierzami polskimi, amerykańskimi, uczniami ze szkół podstawowych
      i ponadpodstawowych z terenu Gminy Nowa Dęba wystartowała do marszo-biegu na symbolicznym dystansie 1963 m. Dystans ten nawiązuje do roku śmierci ostatniego Żołnierza Niezłomnego poległego w walce z reżimem komunistycznym, był nim Józef Franczak ps. Lalek. Wszyscy, którzy dotarli na linię mety zostali nagrodzeni okolicznościowymi medalami.

     • Podsumowanie I półrocza

     • 29 lutego 2024 r. odbył się apel podsumowujący osiągniecia uczniów naszej szkoły w I półroczu roku szkolnego 2023/2024. Przygotowana przez uczennice klasy II prezentacja wraz z omowieniem jej przez przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego były okazją do wyróżnienia najlepszych klas i uczniów. Martyna i Zuzanna przypomniały sukcesy uczniów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych. Wręczono także dyplomy dla lauteatów Szkolnego Konkursu Ortograficznego, a uczniowie klasy III i IV otrzymali Certyfikaty za udział w Programie Upowszechniania Strzelectwa. 
      Gratulujemy wyróżnionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów. 

     • Jedynka pobiegnie tropem wilczym

     • Już dziś, 1.03.2024 r. o godzinie 9.00, rozpocznie się kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym, zorganizowanym dla uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie aktywnie wezmą udzial w imprezie. Relacja wkrótce.