• XIX edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

     • XIX edycja Olimpiady Przedsiębiorczości przebiega pod hasłem "Zrównoważone przedsiębiorstwo". Z tą ciekawą tematyką, w dniu 14 grudnia 2023 r. , zmierzyło się 21 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy Olimpiady odpowiadali ma 50 pytań, z czego 25 miało niższy stopień trudności, a kolejne 25 zaliczane było do grupy trudniejszych. Zachęceni sukcesami naszych uczniów w poprzednich edycjach licealiści z klasy III i IV uważnie analizowali pytania testowe. Wszystkim uczestnikom życzymy awansu do eliminacji okręgowych.

     • Stypendia Prezesa Rady Ministrów wręczone

     • Dnia 7 grudnia 2023 roku w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowejz województwa podkarpackiego. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły, Julia Pakulska z klasy 3a, która odebrała wyróżnienie z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch oraz Wicewojewody Podkarpackiego Pani Jolanty Sawickiej.

      Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w szkole oraz wykazują szczególne uzdolnienia, w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy osiągając w niej najwyższe wyniki.

      Serdecznie gratulujemy oraz życzymy wytrwałości w dalszym zdobywaniu wiedzy i kolejnych sukcesów!

     • Turniej halowej piłki nożnej o Puchar Dowódcy 18 Pułku Artylerii

     • 7 grudnia 2023 r. na hali sportowej naszej szkoły odbył się turniej halowej piłki nożnej o Puchar Dowódcy 18 Pułku Artylerii. Był on elementem obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii, które przypada na dzień 4 grudnia. W turnieju wzięły udział drużyny z 18 Pułku Artylerii, Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych, dwie drużyny z Batalionu Pancernego nr 1-15 US Army. Stawkę uzupełniła drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie oraz gospodarze – drużyna Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach i była niezwykle zacięta. W finale turnieju spotkały się ekipy z 18 Pułku Artylerii oraz Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych. Lepszą okazała się drużyna artylerzystów tym samym zdobywając puchar. Podium uzupełnił Zespołu Szkół nr 2, który w małym finale pokonała drużynę Zespół Szkół nr 1. Na zakończenie zawodów dowódca 18 Pułku Artylerii płk Piotr Męczyński wręczył puchary, dyplomy i wyróżnienia indywidualne dla najlepszego zawodnika (reprezentant 18 Pułku Artylerii) i bramkarza (Adrian OSETEK -uczeń z Zespołu Szkół nr 2) turnieju.

      Gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym a wszystkim drużynom oraz sędziom dziękujemy za udział w turnieju.


       

     • Sportowe Mikołajki w Jedynce!!!

     • 6 grudnia w Zespole Szkół nr 1 odbyły się mikołajkowe rozgrywki sportowe.
      Klasy rywalizowały w turnieju pilki siatkowej i halowej piłce nożnej o miano najbardziej usportowionej klasy. Najlepszą klasą okazała się klasa czwarta wygrywając  wszystkie swoje pojedynki. 

      Po zwycięstwie otrzymali od Mikołaja kosz pełen owoców. 

      Gratulujemy zwycięskiej klasie a wszystkim pozostałym dziękujemy za super zabawę. 

     • Spotkanie z podróżnikiem – czyli inna lekcja geografii.

     •                                         „ …podróżuj, śnij, odkrywaj….” 

       

            29 listopada 2023 r. gościliśmy w naszej szkole p. Grzegorza Czachurę (członka grupy podróżniczej „ trzask”), który w żywiołowy i obrazowy sposób opowiadał uczniom o swojej podróży do Amazonii. Prezentowanym fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny zawierający, istotne dla tego regionu świata informacje, ciekawostki, sytuacje i przygody. Uczniowie pogłębili  swoją wiedzy przyrodniczo – geograficzną, społeczno – kulturową  i historyczną. Po skończonym spotkaniu na lekcji geografii uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się i ocenienia tej  „podróży” w tak odległy zakątek świata. Spotkanie było bardzo ciekawe i cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów.                                   

                                                                                                                           Beata Sado 

     • Zbiórka dla przytuliska

     • Z okazji Dnia Świętego Mikołaja cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele uczestniczyli w zbiórce artykułów dla podopiecznych Przytuliska dla zwierząt w Nowej Dębie.

      Pomysłodawczyni akcji, Pani Anna Paterek, po nawiązaniu kontaktu z opiekunem przytuliska, Panią Julią Arkuszyńską, ustaliła listę niezbędnych artykułów. Działając wspólnie udało się nam zebrać: ok. 30 kg suchej karmy, 2,5 kg mokrej karmy, szelki, zabawki, gryzaki, 3 miski, transporter, podkłady higieniczne. Szkoła przekazała też swoje banery. Mogą one posłużyć do zabezpieczenia wolnostojących kojców.

      Wszystkim Darczyńcom, Bardzo dziękujemy.