• Widzę siebie w tym zawodzie….

     • 27 listopada 2023 r. uczniowie klasy III i IV wzięli udział w projekcie pilotażowym pod nazwą ,,Widzę siebie w tym zawodzie! Nowoczesne technologie w poradnictwie zawodowym”. Jest to projekt innowacyjny z zastosowaniem wirtualnej rzeczywistości (VR). Otwiera on przed młodymi osobami możliwość zdobycia ważnej dla nich wiedzy i konfrontacji  oczekiwań  ze stanem faktycznym. Uczeń nie wychodząc ze szkolnej klasy ma możliwość poznania specyfiki wielu zawodów m.in. medycznych, gastronomicznych, służb mundurowych, informatycznych. Dzięki użyciu gogli VR może przebywać w wirtualnym świecie danego zawodu i wykonywać zasymulowane czynności w nim występujące. Projekt jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

     • Ogromny sukces sportowców z Jedynki !!!

     • W dniach 23-25 listopada odbyła się w Białymstoku ogólnopolska licealiada w badmintonie dziewcząt i chłopców. Wielki sukces odnieśli w niej uczniowie ZS Nr 1 w Nowej Dębie. Bracia Karol i Krystian Wąsikowie ( zawodnicy MKS Stal Nowa Dęba- podopieczni trenera Adama Bunio) zdobyli brązowy medal. Pokonali renomowane szkoły między innymi z Zakopanego, Bydgoszczy, Chełma, Szklarskiej Poręby. W półfinale po bardzo emocjonującym pojedynku ulegli drużynie gospodarzy z Białegostoku. W meczu o trzecie miejsce pokonali SMS ze Szklarskiej Poręby.
      Gratulujemy uczniom Jedynki a Karolowi życzymy sukcesu na egzaminie maturalnym.
      Opiekunem brązowych medalistów był Robert Suska.

     • Jedynka mistrzem Podkarpacia!!!!!!!

     • 15.11.2023r. odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych(Licealiada) w badmintonie. Rewelacyjnie w tych rozgrywkach spisali się uczniowie Zespołu Szkół Nr1 w Nowej Dębie. W kategorii chłopców podopieczni Roberta Suski bracia Karol i Krystian Wąsikowie ( zawodnicy MKS Stal Nowa Dęba - trener Adam Bunio) zdobyli pierwsze miejsce. W pokonanym polu zostawili zawodników z Przemyśla, Rzeszowa, Sanoka  i  Dębicy.

      Gratulujemy naszym uczniom i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski w Białymstoku, które odbędą się 24-26 listopada.

     • Święto Niepodległości

     • 10 listopada odbyła się szkolna akademia upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaprezentowane referaty i filmy przypomniały nam trudną drogę do niepodległości naszej Ojczyzny i sylwetki głównych Twórców II Rzeczypospolitej. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania pięknych, polskich pieśni patriotycznych. Dalsze świętowanie Dnia Niepodległości związane było z uroczystościami, które odbyły się 11 listopada. Poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w gminnych uroczystościach: Mszy Świętej w intencji Ojczyzny oraz obchodach na Placu majora Jana Gryczmana. Elementem świętowania był także Bieg Niepodległości na głównym dystansie 5 km na terenach rekreacyjnych nad zalewem. Na zakończenie tegorocznych obchodów nasi uczniowie uczestniczyli w koncercie ,,Gdy piosenka szła za wojskiem’’, który odbył się 13 listopada w Samorządowym Ośrodku Kultury.

     • Licealiada w szachach drużynowych

     • 10 listopada 2023 roku w Rudniku nad Sanem odbyła się rejonowa Licealiada w szachach drużynowych. Drużyna ZS nr 1  w składzie E.Posluszny, M.Puzio, J.Kopeć, M.Rymaniak zajęła piąte miejsce. 
      Gratulujem szachistom z Jedynki i życzymy dalszych sukcesów.

     • Dzień postaci filmowej

     • W dniu 7 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się „Dzień postaci filmowej”. Każdy kto chciał wziąć udział w zabawie, przebrał się za ulubionego bohatera- postać filmową. Uczniowie wykazali się kreatywnością, gdyż na korytarzach mogliśmy spotkać m.in. Barbie, Cruelle, Minionka, Kowboja, Scooby-Doo i wiele innych postaci.

       

      Dziękujemy wszystkim za włączenie się do zabawy, a uczestnikom pomysłów i ciekawych strojów.

     • Sukces naszych uczniów na Licealiadzie w badmintonie

     • 7.10.2023r. w Straszęcinie odbył się półfinał wojewódzkiej Licealiady w badmintonie. W kategorii chłopców bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ZS nr1 w Nowej Dębie bracia Karol i Krystian Wąsikowie. Wygrali wszystkie swoje pojedynki nie tracąc seta i awansowali do finału wojewódzkiego. Wielkie gratulacje dla uczniów Jedynki i powodzenia w finale.

     • Julia ponownie wśród laureatów konkursu na mema o tematyce ekonomicznej

     •  Konkurs „Ekonomia na wesoło” już po raz drugi w tym roku zorganizowany został w  ramach projektu „Porwani przez Ekonomię.  Organizatorem konkursu jest Warszawski Instytut Bankowości, 
      a partnerami mBank (Partner generalny) oraz PwC Polska (Partner).
      Tym razem uczestnicy mieli zaprezentować w humorystycznej wersji wyzwania związane z prowadzeniem biznesu.
      Nasza szkoła zgłosiła do Konkursu cztery prace, wszystkie w wykonaniu uczennic klasy III- Julii Pakulskiej, Martyny Wdowiak, Martyny Masny oraz Karoliny Florek.
      Podobnie jak w pierwszej edycji Konkursu uznanie komisji zdobył projekt Julki, która tym razem została laureatką czwartego miejsca (w pierwszej edycji Julia zwyciężyła). Warto zaznaczyć, że tym razem konkurencja była bardzo duża, nadesłano bowiem ok. 700 prac z całej Polski.
      Tym bardziej jesteśmy dumni z osiągnięcia naszej uczennicy.
      Gratulujemy!

       

      https://porwaniprzezekonomie.pl/ekonomia-na-wesolo/