• Oferta edukacyjna na rok szkolny 2023/2024
    • Z myślą o osobach niepełnosprawnych.
    • Winda wewnętrzna, wejście do szkoły, dostosowana toaleta - wychodzimy na przeciw potrzebom osób niepełnosprawnych.

• Jedynka pomaga

W I semestrze bieżącego roku szkolnego Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował:

1. 19 października- kiermasz ciast- zebrane środki- 500 zł -przekazano do DPS-u na zakup zniczy i wiązanek na groby zmarłych pensjonariuszy,

2. W dniach 20-25 października 2023 r- zbiórkę wiązanek nagrobnych i zniczy dla DPS w Nowej Dębie,

• Warsztaty z robotyki

W dniu 23 lutego 2024 r. uczniowie interesujący się robotyką uczestniczyli w warsztatach konstruowania robotów. Zajęcia zostały przeprowadzone przez trenerów z Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza w ramach projektu RoboLab. Warsztaty miały na celu pogłębić zainteresowanie nowoczesnymi technologiami oraz pokazać możliwości uczestnictwa w zawodach z robotyki. Dzięki warsztatom uczniowie poznali nowe możliwości budowania i stosowania robotów oraz jak przygotować się do zawodów z robotyki.

• Z wizytą na Targach Edukacyjnych

W dniu 21 lutego 2024 r. uczniowie klasy IV uczestniczyli w Podkarpackich Targach Edukacyjnych, które zostały zorganizowane w Hali Podpromie w Rzeszowie. Odwiedzający mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną publicznych i prywatnych uczelni wyższych, szkół policelanych z całej Polski. Mogli także skorzystać z profesjonalnej pomocy doradców zawodowych.

• Walentynkowe serce...dla zwierząt

Dnia 13.02.2024 r. w naszej szkole odbył się walentynkowy kiermasz gofrów. Uczennice klasy 2a podjęły się przygotowania smakołyków, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na schronisko dla zwierząt w Nowej Dębie. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, o czym wkrótce przekonają się nasi mali przyjaciele w schronisku. Zgodnie z tradycją uruchomiona była poczta walentynkowa.
            Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji i udział w zabawie.

• Zajęcia strzeleckie.

Na mocy porozumienia z Akademickim Związkiem Sportowym w Warszawie nasza szkoła wzięła udział w „Programie Upowszechniania Strzelectwa na lata 2023 – 2025”. W ramach jego realizacji uczniowie z klasy 3 i 4 uczestniczyli w dniu 24 stycznia 2024 r. w zajęciach strzeleckich z wykorzystaniem mobilnej strzelnicy laserowej. Przed ich rozpoczęciem, kilka dni wcześniej młodzież obejrzała film instruktażowy. Wyposażeni w wiedzę teoretyczną uczniowie przystąpili do części praktycznej prowadzonej przez instruktora strzelectwa. Zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na strzelnicy i w trakcie posługiwania się bronią, uczyli się obsługi broni krótkiej i długiej, zasad celowania oraz przyjmowania właściwych postaw strzeleckich. Następnie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich, korzystając z możliwości, jakie w tym zakresie stwarza mobilna strzelnica laserowa. Str

• 100 dni do matury…

W sobotni wieczór, 13 stycznia, odbyła się Studniówka klasy czwartej Zespołu Szkół Nr 1. Tegoroczni maturzyści bawili się w Hotelu Szypowski w Nowej Dębie. Wśród gości, oprócz Dyrektora p. Zbigniewa Wolwowicza, nauczycieli oraz rodziców, obecny był także Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego p. Jerzy Sudoł, który przekazał uczniom szkoły najlepsze życzenia. Młodzież dziękowała za lata spędzone w murach szkoły. Oficjalną część imprezy zakończył tradycyjny polonez. Następnie uczniowie i ich Goście mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia.

• Nasz Partner

Czwartek 29.02.2024