• Oferta edukacyjna na rok szkolny 2023/2024
   • Z myślą o osobach niepełnosprawnych.
   • Winda wewnętrzna, wejście do szkoły, dostosowana toaleta - wychodzimy na przeciw potrzebom osób niepełnosprawnych.
  • Aktualności

     • Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat

      W niedzielę 10 września 2023 roku w Markowej miała miejsce beatyfikacja Rodziny Ulmów. W związku z tym wydarzeniem, w całej Polsce odbywały się uroczystości związane z upamiętnieniem rodziny, która za pomoc Żydom podczas II wojny światowej zapłaciła najwyższą cenę. W planach obchodów były między innymi: wystawy, koncerty, konkursy i konferencje naukowe. Nasza szkoła włączyła się również w to wydarzenie poprzez udział w projekcji filmu ,,Ulmowie. Błogosławiona rodzina’’ oraz przygotowanie tematycznej wystawy„Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”.

     • Wyjście do teatru

      28 września uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt obejrzeć na deskach Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie adaptację doskonałej komedii mistrza gatunku – Moliera –„Chory z urojenia” w wykonaniu aktorów rzeszowskiego teatru im. Wandy Siemaszkowej.
      To niezwykle zabawnie opowiedziana historia hipochondryka Argana, demaskująca zarówno głęboko skrywane słabości człowieka jak i bezradność medycyny wobec egzystencjalnych rozterek.
      Spektakl zachwycił świetna grą aktorską, zabawnymi sytuacjami oraz zwrotami akcji- bawił do łez ale też nie uciekał od chwil głębokiej refleksji.
      Jak na klasyka gatunku przystało-dobra komedia z inteligentna pointą.

     • Wrześniówka

      W piątek przypieczętowaliśmy rozpoczęcie roku szkolnego tradycyjną WRZEŚNIÓWKĄ. Po krótkim marszu do wiat w Rozalinie, gdzie wysłuchaliśmy prelekcji pana leśniczego R.Rutyny na temat flory i fauny okolicznych lasów, odbyło się szkolne grillowanie. Ważnym punktem było przyjęcie klasy pierwszej w poczet uczniów Jedynki. Pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą z przedmiotów, które wybrali jako rozszerzone: języka polskiego, języka angielskiego, geografii, historii, biologii, a nawet ze sportu i muzyki. Poradzili sobie fantastycznie, pytania i zadania koleżanek z klasy maturalnej okazały się świetną zabawą.

     • Narodowe Czytanie….

      Narodowe Czytanie….


      W minionym tygodniu młodzież naszej szkoły włączyła się w akcję 12. odsłony Narodowego Czytania, zainicjowaną przez parę prezydencką.
      Tekst ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej
      to jedenz najważniejszych utworów literatury polskiej, podejmujący tematykę powstania styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w tym roku. W liście prezydent RP Andrzej Duda zachęcał do wspólnego czytania tego dzieła :„ …To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…)Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy”. Po zapoznaniu się z prezentacją na temat okoliczności powstania utworu, bohaterów oraz fabuły uczniowie z zaciekawieniem wczytywali się w tekst literacki, który poszerzał słownictwo i pobudzał ich wyobraźnię.

     • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

      04 września 2023 r. w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W jego inauguracji uczestniczyli zaproszeni goście w osobach Pana Jarzego Sudoła starosty powiatu tarnobrzeskiego, Pani Ewy Moniki Szczepan dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowej Dębie, Pana Jacka Hynowskiego Kierownika Referatu Oświaty, Zdrowia, Spraw społecznych i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie. W sposoób szczególny przywitaliśmy uczniów klasy I, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole, życząc im wielu sukcesów. Życzenia wytrawałości i zaangażowania w przygotowania do egzaminu maturalnego zostały skierowane do uczniów klasy IV. Wyjątkową częścią uroczystości było złożenie ślubowania przez dwie nauczycielki Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowej Dębie, które uzyskały stopień nauczyciela mianowanego. Bardzo serdecznie gratulujemy.

   • Nasz Partner

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Sobota 30.09.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 8865