• Oferta edukacyjna.

• Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Liceum Ogólnokształcącego na rok szkolny 2024/2025.
    • Wirtualna strzelnica.
    • W roku szkolnym 2024/2025 zostanie uruchomiona w naszej szkole wirtualna strzelnica.
    • Z myślą o osobach niepełnosprawnych.
    • Winda wewnętrzna, wejście do szkoły, dostosowana toaleta - wychodzimy na przeciw potrzebom osób niepełnosprawnych.

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół Nr1 w Nowej Dębie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
            Dyrektor Szkoły Zbigniew Wolwowicz, porównując rok szkolny do maratonu podkreślił, jak ważna jest wytrwałość, motywacja i wparcie podczas zmagań zarówno sportowych, jak
            i naukowych. Pogratulował uczniom sukcesów i życzył wszystkim dobrych, bezpiecznych wakacji. Następnie wyróżniający się uczniowie otrzymali z rąk Dyrektora oraz wychowawców świadectwa- w mijającym roku szkolnym 10. uczniów uzyskało średnią 4,75 i więcej. Rekordzistką ponownie została Julia Pakulska z kl. 3, uzyskując średnią 5,46.
            Uczenice klasy 3a: Julia Pakulska, Alicja Kulik oraz Monika Puzio otrzymały nagrody za zajęcie I
            i II miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Geograficznym.
            Wszystkim uczniom gratulujemy, życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

• Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 21 czerwca (piątek)
            o godz. 9.00.

Program uroczystości:

1. Część oficjalna z udziałem zaproszonych gości:

• wręczenie świadectw z wyróżnieniem,
            • część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 2a

2. Spotkania z wychowawcami i wręczenie pozostałych świadectw.

• Międzyszkolny Konkurs Geograficzny

„ Każde miejsce leży tam, gdzie jest od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło.
            To jest właśnie GEOGRAFIA”…
            ( T. Pratchett. Internet)

Szkoła nasza była organizatorem „ Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego”. Konkurs był skierowany do uczniów klasy 3 LO i Klas 4 Technikum. Dlaczego właśnie do tych klas? Uczniowie Ci kończą naukę geografii na poziomie podstawowym. Warto więc sprawdzić swoją wiedzę geograficzną oraz umiejętności praktycznego wykorzystania w życiu codziennym. Uczniowie mieli możliwość określenia związków
            i zależności między poszczególnymi elementami środowiska przyrodniczego, społeczno – gospodarczego
            i kulturowego w różnych regionach świata. Mogli wypowiedzieć się na temat swojego stosunku do środowiska przyrodniczego oraz regionalizmu. W trakcie konkursu musieli wykazać się twórczym myśleniem.

• Wycieczka do Nadleśnictwa Nowa Dęba

A najlepiej tak w las pójść i niczego nie zbierać, o niczym nie myśleć…”( W. Myśliwski)

W tym roku Lasy Państwowe obchodzą 100- lat swojego istnienia.
            Z tej okazji Nadleśnictwo Nowa Dęba zaprosiło uczniów naszej szkoły do aktywnego wypoczynku połączonego z poznaniem świata przyrody. Z zaproszenia skorzystali uczniowie klasy 2A. Na spotkaniu tym zapoznali się z historią tego miejsca oraz sytuacją lasów w naszej okolicy. Obecnie przywracany jest właściwy skład gatunkowy tych lasów jako podstawa proekologicznej gospodarki leśnej. Pomimo silnego wpływu człowieka na środowisko, to do dnia dzisiejszego zachowały się niemal naturalne enklawy przyrody. Obecnie prowadzi się w Lasach Państwowych wielofunkcyjną gospodarkę leśną, której zadaniem jest godzenie gospodarki drzewem z ochroną przyrody. Wszyscy wiemy, że takie miejsca mają wpływ na wiele sfer naszego życi

• Dzień Otwarty w Jedynce

28 maja w ramach „Dnia Otwartego” gościliśmy w naszej szkole uczniów klas ósmych
            z okolicznych szkół podstawowych. Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej, gdzie Dyrektor Szkoły przywitał przybyłych uczniów wraz z Opiekunami, zaprezentował kierunki kształcenia, które oferuje nasza szkoła oraz przedstawił jej atuty.
            Następnie ósmoklasiści zostali podzieleni na mniejsze grupy i pod opieką naszych uczniów udali się do sal, gdzie przygotowano dla nich liczne atrakcje m.in. siłownię umysłową, kawiarenkę językową, quizy humanistyczne oraz pokazy chemiczne. Nie zabrakło także konkursów sportowych.
            Dodatkową atrakcją były pokazy strażackie przygotowane przez zawodowych strażaków, którzy przybliżyli uczniom specyfikę zawodu –zainteresowani mogli dowiedzieć się, jak wygląda i na czym polega praca w Straży, zapoznali się z ofertą edukacyjną oraz wymogami, jakie należy spełnić, by wstąpić do

• Śladami Jana Zamoyskiego po Zamościu

Taki był cel wycieczki w dniu 22 maja, w której uczestniczyły uczennice z klasy 2 i 1 rozszerzające historię. Wycieczkę rozpoczęłyśmy spacerem po ogrodzie zoologicznym w Zamościu a następnie dotarłyśmy do samego Hetmańskiego Grodu. Jego historia prawdopodobnie sięga XVI wieku – za oficjalny początek można uznać 1580 rok, kiedy to Jan Zamoyski, kanclerz i hetman wielki koronny, wystawił dla miasta przywilej lokacyjny. Zaprojektowanie układu urbanistycznego zostało zlecone włoskiemu architektowi Bernardo Morando, który zapragnął w Zamościu zrealizować ideę miasta idealnego. Plan Zamościa stworzony przez włoskiego architekta nawiązywał do koncepcji antropomorficznych – poszczególne elementy miasta miały odpowiadać konkretnym częściom ludzkiego ciała. Sercem stał się Rynek Wielki, głową – Pałac Zamojskich, kręgosłupem – ul. Grodzka itd.

• Nasz Partner

Sobota 27.07.2024