• KLASA POŻARNICZO – RATOWNICZA Z DODATKOWYMI ZAJĘCIAMI

Z RATOWNICTWA MEDYCZNEGO I POŻARNICTWA.

PRZY WSPÓŁPRACY Z PAŃSTWOWĄ UCZELNIĄ ZAWODOWĄ W TARNOBRZEGU.

DLA KOGO ?

Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z kierunkami medycznymi, służbami medycznymi albo ratowniczymi lub rozważasz dalsze kształcenie w szkołach pożarniczych, akademii wychowania fizycznego to ta klasa jest dla Ciebie.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ ?

Rozszerzony zakres nauczania matematyki, biologii lub fizyki da Ci dużą możliwość w wyborze kierunków studiów, a dobra znajomość języka angielskiego będzie atutem w znalezieniu odpowiedniej pracy w Polsce, jak i za granicą. Dodatkowe zajęcia z ratownictwa medycznego i pożarnictwa pozwolą zdobyć wiedzę niezbędną przy niesieniu pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia, wypadkach i katastrofach, a także pozwolą przygotować się do studiów w szkołach pożarniczych lub akademii wychowania fizycznego. Będziesz mógł, również rozwinąć zainteresowania przedmiotami ścisłymi, wybierając matematykę i fizykę na poziomie rozszerzonym.

GDZIE MOŻESZ KONTYNUOWAĆ NAUKĘ ?

• Studia na uczelniach medycznych na kierunkach: medycyna, farmacja, stomatologia, weterynaria, zdrowie publiczne, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, fizjoterapia;
        • Studia na kierunkach gdzie wiodącym przedmiotem jest biologia: biotechnologia, dietetyka, ochrona środowiska, kosmetologia, wychowanie fizyczne, opieka społeczna;
        • Studia uniwersyteckie na kierunkach politechnicznych, takich jak: elektromechanika, mechatronika, robotyka, automatyka, budownictwo, architektura.
        • Studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, szkołach aspirantów;
        • Studia na Akademiach Wychowania Fizycznego i uniwersytetach kształcących na kierunkach wychowania fizycznego o różnej specjalności.
        • W szkołach policealnych w zawodach: ratownik medyczny, technik dentystyczny, technik farmaceutyczny, technik usług kosmetycznych, technik masażysta, technik fizjoterapii, opiekun medyczny, opiekun w domu pomocy społecznej, terapeuta zajęciowy.

1. Biologia/fizyka
        2. Matematyka
        3. Język angielski

Zajęcia dodatkowe:

1. Podstawy ratownictwa medycznego i pożarnictwa – dla osób chętnych możliwość ukończenia kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Uwaga!

W przypadku mniejszej liczby kandydatów, oddział może nie zostać utworzony lub zostanie połączony z innym. Zmianie mogą ulec przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym.

• KLASA HUMANISTYCZNA

DLA KOGO ?

To klasa dla tych, którzy interesują się przedmiotami humanistycznymi i tematyką społeczną. Proponujemy ją uczniom, którzy lubią język polski, historię i w przyszłości będą chcieli studiować np.: filologię polską, prawo, kierunki filozoficzne, socjologiczne, historyczne. To klasa także dla uczniów zainteresowanych dziennikarstwem i mediami. Dla nich mamy propozycję zajęć dodatkowych z edukacji medialnej.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ ?

Ucząc się w tej klasie będziesz miał możliwość rozwinięcia pasji humanistycznych, nauczysz się, w jaki sposób przygotowywać materiały dziennikarskie. Będziesz miał możliwość uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich, wyjazdach do kin, teatrów, muzeów. Poznasz świat różnych mediów.

GDZIE MOŻESZ KONTYNUOWAĆ NAUKĘ ?

Kończąc naukę w tej klasie będziesz mógł kształcić się na takich kierunkach jak: prawo, psychologia, pedagogika, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, europeistyka, stosunki międzynarodowe, socjologia, praca socjalna, politologia, filologia polska, filologia angielska.

1. Język polski
      3. Język angielski

1. Edukacja medialna.

• KLASA JĘZYKOWO - TURYSTYCZNA

DLA KOGO ?

Będzie to dobry wybór dla tych uczniów, którzy lubią uczyć się języków obcych, interesują się podróżami i są ciekawi świata. Fascynują się innymi kulturami, chcą rozwijać zainteresowania turystyczne i lubią aktywnie spędzać czas.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ ?

W tej klasie zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci na studiowanie w przyszłości lingwistyki, filologii angielskiej lub germańskiej. Rozwiniesz kompetencje językowe, co jest doskonałym atutem w poszukiwaniu pracy. Turystyka to jeden z najszybciej rozwijających się działów usług.

GDZIE MOŻESZ KONTYNUOWAĆ NAUKĘ ?

Absolwenci tego kierunku będą mogli podjąć studia uniwersyteckie na kierunku filologia angielska, filologia germańska, lingwistyka stosowana, turystyka, hotelarstwo, geografia, stosunki międzynarodowe. Ukończenie tej klasy to perspektywa pracy w takich zawodach, jak przewodnik turystyczny, pilot wycieczek, organizator turystyki i rekreacji, tłumacz języków obcych, lektor języka obcego.

1. Język angielski
      2. Język niemiecki
      3. Geografia

Zajęcia dodatkowe:

1. Podstawy turystyki i hotelarstwa.